دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ آذر
برگزاري آيين نامگذاري ساختمان در حال احداث كتابخانه مركزي دانشگاه به نام سردار شهيد حاج قاسم سليماني
برگزاري آيين نامگذاري ساختمان در حال احداث كتابخانه مركزي دانشگاه به نام سردار شهيد حاج قاسم سليماني
برگزاري آيين نامگذاري ساختمان در حال احداث كتابخانه مركزي دانشگاه به نام سردار شهيد حاج قاسم سليماني

به گزارش روابط عمومي، آيين نامگذاري ساختمان در حال احداث كتابخانه مركزي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به نام سردار شهيد حاج قاسم سليماني، با حضور رييس دانشگاه، امام جمعه و فرمانده سپاه شهرستان بابل و جمعي از مسئولين در محل ساختمان كتابخانه مركزي برگزار شد.

دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در اين مراسم با عرض خيرمقدم و قدرداني از حضور مهمانان و مدعوين و گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس برگ زريني در تاريخ كشور ايران اسلامي است، حماسه اي كه مردم با وحدت كلمه و ولايت پذيري كامل در برابر دشمنان آفريدند، همواره بايد به صورت مستمر و پيوسته همراه با شرح ايثارگري ها و جانفشاني ها براي نسل هاي بعدي يادآوري شود و ياد و خاطره شهيدان و رزمندان هشت سال دفاع مقدس بايد در اذهان زنده نگه داشته شود و در تارك اين دفاع مقدس و ايثارگري ها، نام سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني مي درخشد و دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در راستاي هدف فرهنگ يادآوري و بهره مندي از فيوضات و بركات اين شهيد بزرگوار، ساختمان كتابخانه مركزي را كه يكي از بزرگترين مجموعه هاي اين دانشگاه است به نام پرافتخار شهيد سردار سليماني نامگذاري نموده است كه با اهداف اين سردار بزرگ هم بسيار همخواني دارد؛ زيرا كتابخانه با هدف نظام كه استقلال كشور است ارتباط تنگاتنگ دارد و استقلال هم بر پايه توسعه آموزش و پژوهش به دست مي آيد و اميدواريم كه كاركرد و رفتار ما در راستاي اهداف اين شهيد والا مقام باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز با گراميداشت هفته دفاع مقدس و قدرداني از اين تصميم ارزشمند شوراي فرهنگي دانشگاه گفت: به تعبير قرآن، بزرگ شمردن شعائر اسلامي از نشانه هاي مؤمن بودن است.

 دكتر حسيني با اشاره به اين كه اين نامگذاري نشانه ارادت ما به جبهه حق و اسلام و شهيد سليماني است، به حديثي از پيامبر عظيم الشان اسلام (ص) اشاره كرد كه فرمودند:« اگر كسي تاريخ مؤمني را بنگارد؛ انگار او را احياء كرده است.»

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه با بيان اين كه حاج قاسم يك مكتب است به جمله ي ارزشمندي از اين شهيد والا مقام اشاره كرد كه فرمودند: « برادران، رزمندگان، يادگاران جنگ؛ يكي از شئون عاقبت به خيري، نسبت شما با جمهوري اسلامي و انقلاب است. والله والله والله از مهمترين شئون عاقبت به خيري همين است. والله والله والله از مهمترين شئون عاقبت به خيري، رابطه قلبي و دلي و حقيقي ما با اين حكيمي است كه امروز سكان انقلاب را به دست دارد. در قيامت خواهيم ديد، مهمترين محور محاسبه اين است

سپس سرهنگ رمضاني فرمانده سپاه پاسداران شهرستان بابل با قدرداني از اين اقدام ارزشمند دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل گفت: اساتيد بزرگ اين انقلاب شهدا هستند كه به ما درس ايثار، مقاومت، از خود گذشتگي و دفاع از ولايت دادند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمين روحاني امام جمعه شهرستان بابل در اين آيين نيز با قدرداني از اين حركت پرمعنا و تصميم ارزشمند شوراي فرهنگي دانشگاه گفت: اين حركت و اقدام از دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل كه در مسير حركت علمي سرآمد و پيشتاز در بين دانشگاه هاي كشور و جهان اسلام است بسيار ارزشمند است و اين نامگذاري زمينه جهت دهي علم را فراهم مي كند و جهت دهي علم بسيار مهم است.

امام جمعه شهرستان بابل گفت: شهيد سردار سليماني از بركات دفاع مقدس است. دفاع مقدس مكتبي بود كه افراد با حلول در اين مكان به عظمت هاي بزرگ دست يافتند. سردار شهيد سليماني كسي بود كه زندگي اش را كنار گذاشت و با حضور در ميدان و تحمل مرارت ها و سختي ها، در راستاي اهداف نظام قدم برداشت و اميدواريم اين نام در جهت دهي علمي اثرگذار باشد و خداوند بيش از پيش بر بركات شما بيفزايد و توفيقات اين مركز علمي را به بركت نام اين شهيد صد چندان كند. 

 
تاریخ:
14:30 - 1399/07/05
تعداد بازدید:
391
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal