دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ آذر
برگزاري نشستي با موضوع بازخواني دفاع مقدس در دانشگاه
برگزاري نشستي با موضوع بازخواني دفاع مقدس در دانشگاه
برگزاري نشستي با موضوع بازخواني دفاع مقدس در دانشگاه
به گزارش روابط عمومي، نشستي با موضوع بازخواني دفاع مقدس توسط كميته برگزاري دفاع مقدس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با حضور امير سرتيپ دوم خلبان غلامحسين چيت فروش همرزم شهيد بابايي، رييس دانشگاه، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و اساتيد و كارمندان در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.
دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در اين مراسم با عرض خيرمقدم و تشكر و قدرداني از امير سرتيپ خلبان چيت فروش گفت: قطعا دوران هشت سال دفاع مقدس از پرافتخارترين بخش هاي تاريخ كشور ماست كه بايد حفظ شود و به درستي براي آيندگان بازخواني و روايت شود و ليكن اين بازخواني توسط كساني كه در آن حماسه حضور داشتند و نقش مؤثر و مستمري داشتند بهتر صورت مي پذيرد.
دكتر واثقي اميري گفت: دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با نامگذاري كتابخانه مركزي به نام پربركت سردار شهيد سليماني معتقد به اين است كه بزرگداشت يك هدف مقدس، زنده نگه داشتن حماسه و وقايع و همچنين زنده نگه داشتن نام و ياد كساني است كه حماسه آفريني كردند.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني با قدرداني از حضور همگان و گراميداشت ياد و خاطره شهدا، به اشاره آيه 95 سوره نسا اكتفا نمود كه خداي متعال مي فرمايد: هرگز مؤمناني كه بدون عذر از جهاد بازنشستند با آنان كه به مال و جان در راه خدا جهاد كنند يكسان نخواهند بود، خدا مجاهدان (فداكار) به مال و جان را بر بازنشستگان (از جهاد) بلندي و برتري بخشيده و همه (اهل ايمان) را وعده پاداش نيكو فرموده، و خداوند مجاهدان را بر بازنشستگان به اجر و ثوابي بزرگ برتري داده است.
سپس امير سرتيپ خلبان چيت فروش با اداي درود و سلام بر بزرگ معمار انقلاب اسلامي ايران حضرت امام (ره) و با آرزوي سلامتي براي حضرت امام خامنه اي و با ارج نهادن به خدمتگزاران نظام و با بزرگداشت سيد حسين فلاح نوشيرواني گفت: هر چه داريم از بركت وقف داريم، اين زنده ياد با تأسيس دانشگاه موجب توسعه علم، دانش، شعور و فن در تاريخ شد و اميدواريم خداوند متعال به ما توفيق انجام كارهاي زيرساختي را عنايت فرمايد. وي در پاسخ به اين سؤال كه چرا جنگ به وجود مي آيد گفت: موضوع جنگ ريشه تاريخي دارد، جنگ از زمان هابيل و قابيل شروع شده و همچنان ادامه دارد. جنگ كار شيطان است. در دوران دفاع مقدس، كشور ايران شروع كننده جنگ نبود؛ بلكه مورد حمله قرار گرفت، افراد زيادي اسير شدند و از خودش دفاع كرده است. وي افزود: علي رغم اعتقاد برخي افراد كه معتقدند ارتش ما در ابتداي جنگ نتوانست هيچ كار مثبتي از خود نشان دهد، نيروي هوايي ارتش ج.ا.ا در 24 ساعت ابتدايي جنگ تحميلي بزرگ ترين ضربات را بر دشمن بعثي وارد كرد. كمتر از 3 ساعت از اقدام صدام نيروي هوايي ارتش ج.ا.ا عمليات انتقام يا اولين پاسخ را ترتيب داد و اهداف مورد نظر را در خاك عراق كوبيد. اولين شهداي نيروي هوايي در دفاع مقدس نيز در اين روز تقديم شدند. يكي از بالهاي جنگنده محمد صالحي كه شيعه بود و خالد حيدري كه اهل سنت بود در كوت به دكل برق اصابت ميكند و هواپيما به زمين ميخورد جنازه اين دو شهيد بعد از 33 سال وارد خاك كشور ما شد. امير تصريح كرد آنچه امروز توانستيم به آن دست پيدا كنيم تفكر و روحيه بسيجي است كه در نيروهاي مسلح ما نيز اين تفكر متبلور است و با اين تفكر به اهداف خود رسيديم. سرتيپ خلبان چيت فروش با بيان خاطرات آموزنده از شهيد عباس بابايي گفت: همه ملت ايران از زن و مرد، پير و جوان بسيج شدند و ايستادگي كردند، اميدوارم كه پيرو راه شهدا باشيم، راه شهدا را ادامه دهيم و شك نكنيم شيعه و جهان اسلام پيروز است و اين راه ادامه دارد و راه الهي مقدس و محكممان را ادامه دهيم.
 
تاریخ:
22:28 - 1399/07/09
تعداد بازدید:
155
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal