دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
قدرداني وزير علوم از نقش دانشگاهيان در مقابله با بيماري كرونا
قدرداني وزير علوم از نقش دانشگاهيان در مقابله با بيماري كرونا
قدرداني وزير علوم از نقش دانشگاهيان در مقابله با بيماري كرونا

به گزارش روابط عمومي، دكتر منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري در نامه‌اي به رؤساي دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالي و پژوهشي كشور، از نقش دانشگاهيان در مقابله با بيماري كرونا قدرداني نمود.

متن نامه به شرح ذيل است:
دوران دشوار پيدايش و همه‌گيري بيماري كوويد 19 كه از اسفند سال گذشته و مقارن با شروع نيمسال دوم سال تحصيلي 1398-1399 آغاز شده و توفان آن آموزش عالي كشور ما را همچون بقيۀ نظام‌هاي آموزش عالي جهان درنورديده، تجربۀ تازه و چالش پيچيده‌اي است كه مستلزم حفظ آمادگي و اتخاذ تصميمات مدبرانه در تمامي اركان دانشگاهي است. دستاورد ما در مقابله با همه‌گيري اين بيماري در كنار اهتمام به حفظ چرخۀ حيات و فعاليت دانشگاهي، مصداق مبارزه در دو جبهه بود كه به لطف الهي و با معاضدت و همت بلند جامعۀ دانشگاهي موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالي كشور شده است.

از نگاه اينجانب و همكارانم در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دستاوردهاي ارزشمند نيمسال گذشته و برگزاري موفق كنكور سراسري حاصل برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري‌هاي به‌موقع و اقدام‌ها و پشتيباني‌هاي متناسب بوده است كه آثار پربركت حضور تك‌تك مديران، اعضاي محترم هيئت علمي و كاركنان پرتلاش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در جاي‌جاي آن هويدا و محرز است.

وظيفۀ خود مي‌دانم از نقش بي‌بديل و ممتاز اعضاي محترم هيئت علمي و كاركنان سخت‌كوش، به دليل همكاري با مديران و همراهي با تصميماتي كه در سطح وزارت يا در سطح دانشگاه‌ها در پي مديريت شرايط بحران اتخاذ شد، قدرداني و تشكر كنم.

در سمت يك عضو هيئت علمي، به اين حقيقت آگاهم كه همكاران ارجمندمان براي حصول اطمينان از يادگيري و آموزش دانشجويان و دستيابي به تكميل و اتمام طرح‌هاي پژوهش و فناوري در سخت‌ترين شرايط، به‌رغم دشواري‌هاي ناشي از بيماري كه خود و خانواده‌شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئوليت‌هاي جديد مانند توليد محتواي الكترونيكي يا يادگيري روش‌هاي اثربخش برگزاري كلاس‌هاي درس به شكل مجازي و ارتباط تنگاتنگ با دانشجويان و رفع نگراني از خانواده‌هاي آن‌ها، از هيچ كوششي براي استمرار فعاليت‌هاي آموزشي دريغ نكردند. اميدوارم و انتظار دارم با تمهيداتي كه از سوي شما انديشيده شده است در سال تحصيلي 1400-1399 نيز، كه به احتمال زياد التزام به مقابله با همه‌گيري بيماري مانع از برگشت دانشگاه‌ها به شرايط عادي خواهد شد، شاهد ادامۀ كوشش‌هاي اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغييريافته در دانشگاه‌ها با تأكيد بر حفظ و ارتقاي كيفيت آموزش و پژوهش باشيم.

مستدعي است مراتب قدرداني و تكريم اينجانب را به بهترين شيوه‌اي كه خود صلاح مي‌دانيد به اعضاي محترم هيئت علمي، مديران دلسوز و كاركنان عزيزي كه در اين شرايط دشوار، بي‌ادعا و ايثارگرانه در خدمت به نظام آموزش عالي كشور عزم خود را جزم‌تر و همت بلند خود را متعالي‌تر داشتند اعلام فرمائيد.

از خداوند يكتا براي شما و تمامي اين عزيزان سلامتي، عزت و دوام توفيقات را مسئلت دارم.

تاریخ:
08:16 - 1399/07/14
تعداد بازدید:
113
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal