دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پيام مشترك رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه به مناسبت گراميداشت يوم الله 22 بهمن
پيام مشترك رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه به مناسبت گراميداشت يوم الله 22 بهمن
پيام مشترك رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه به مناسبت گراميداشت يوم الله 22 بهمن
به گزارش روابط عمومي، دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و حجت الاسلام و المسلمين حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه به مناسبت گراميداشت يوم الله 22 بهمن؛ سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، پيامي مشتركي را صادر نمودند كه متن آن به شرح ذيل است: 
به نام خداي آزادي 
با درود به روح بزرگ شهيدان پاكباز انقلاب اسلامي و سلام به روح بنيانگذار اين انقلاب عظيم، چهل و دومين سالگرد سقوط نظام شاهنشاهي و برپايي جمهوري اسلامي را گرامي مي‌داريم. انقلاب اسلامي به عنوان يكي از بزرگترين اتفاقات قرن گذشته در كتاب بزرگ تاريخ به ثبت رسيد تا به همه بگويد كه هيچ رژيم ستمكاره و ضد مردمي براي هميشه بر مدار قدرت نخواهد چرخيد.
دلارهاي حاصل از فروش نفت به همراه سلطه سهمگين سازمان جهنمي ساواك عرصه را چنان براي يكه‌تازي نظامِ استبداديِ افسارگسيخته شاه مهيا كرده بود كه راس اين نظام ديكتاتوري با تاسيس حزب رستاخيز همه آحاد كشور را ملزم به پيوستن آن نمود و راه خروج از كشور را نشان آناني داد كه از پيوستن به حزب سرباز زدند و به اين ترتيب بديهي‌ترين اصول دموكراسي لگدمال چكمه‌هاي استبداد شد و از نفس كشيدن باز ايستاد.
رژيم ضد مردمي شاه كه حمايت داخلي را از دست داده بود براي بقاي خود به ريسمان بي‌تمكين قدرت‌هاي خارجي روي آورد و چنين شد كه استبداد داخلي همدست و همداستان با وابستگي به قدرت‌هاي خارجي گرديد. انقلاب اسلامي با هدف استقلال، رهايي از استبداد ستم‌شاهي، برپايي نظام مبتني بر مردم‌سالاري و بر پايه احكام دين مبين اسلام شكل گرفت. همه اينها ارزشهاي والايي هستند كه همچنان در منشور بزرگ ملت ما جاي دارند.
در همه اين سال‌ها ملت ما با مشكلات بسياري دست و پنجه نرم كرده و براي غلبه بر اين مشكلات هزينه‌هاي سنگيني هم پرداخت نموده است. بيش از يك سال است كه جهان حضور مرگبار ويروس كرونا را تجربه مي‌كند. كشور ما هم در اوج تحريم‌هاي ظالمانه امريكا در نبردي سخت و نفس‌گير با اين ويروس بسر مي‌برد. دانشگاه ما هم همگام با ساير قشرهاي جامعه از مبارزه با اين ويروس خانمان‌برانداز بدور نبوده است. علاوه بر امدادرساني به نهادهاي درماني و تهيه لوزام بهداشتي، با همكاري اعضاي هيات علمي دانشگاه و نيروهاي ستادي تحولي بزرگ در امر آموزش به وقوع پيوسته تا علاوه بر حفظ سلامتي جامعه دانشگاهي، ركودي در روند تحصيلي دانشجويان ببار نيايد.
در 22 بهمن امسال به دليل خطر ابتلا به ويروس كرونا امكان برپايي راهپيمايي براي گراميداشت سالگرد انقلاب وجود ندارد، دعا مي‌كنيم تا با غلبه بر اين ويروس در سال‌هاي آتي با حضور شكوهمند خود سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را گرامي داريم. با تبريك سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به ملت بزرگ، رهبر معظم انقلاب و دولت خدمت‌گزار، با روح بزرگ شهيدان انقلاب پيمان مي‌بنديم كه آرمان‌هاي بزرگي مثل استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را همواره آويزه گوش خود قرار دهيم و در دفاع از اين ارزش‌ها ترديدي به خود راه ندهيم.
تاریخ:
20:06 - 1399/11/21
تعداد بازدید:
142
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal