دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
gis
برگزاري كارگاه آموزشي پژوهشي با موضوع "سامانه هاي اطلاعات مكاني تحت وب (Web GIS)"
به گزارش روابط عمومي ، گروه مهندسي نقشه برداري و معماري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با حمايت معاونت پژوهشي دانشگاه و انجمن علمي GIS مازندران و همكاري انجمن علمي نقشه برداري دانشگاه، كارگاه آموزشي-پژوهشي با عنوان "طراحي و پياده سازي سامانه‌هاي اطلاعات مكاني تحت وب" را در تاريخ 25 ارديبهشت ماه برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومي ، گروه مهندسي نقشه برداري و معماري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با حمايت معاونت پژوهشي دانشگاه و انجمن علمي GIS مازندران و همكاري انجمن علمي نقشه برداري دانشگاه، كارگاه آموزشي-پژوهشي با عنوان "طراحي و پياده سازي سامانه‌هاي اطلاعات مكاني تحت وب" را در تاريخ 25 ارديبهشت ماه برگزار نمود.

   دكتر محسن صابر مدرس اين كارگاه درابتدا پياده سازي عملي يكGIS  Web و برنامه نويسي در اين محيط را به صورت آنلاين در محيط اينرتنت آموزش دادند. در ادامه با بيان نقش Web GIS در پژوهش هاي كاربردي و مقايسه معماري ها و نرم افزارهاي مختلف در حوزه Web GIS، ضرورت فراگيري اين فناورينوظهور و در حال پيشرفت را بيان نمودند.

   دكتر ياسر ابراهيميان قاجاري دبير كارگاه مهمترين اهداف برگزاري كارگاه را ضمن مباحث آموزشي و پژوهشي، ترويج و فرهنگ سازي فناوري هاي ژئوماتيك در راستاي يكي از ماموريت متوازن ستادهاي توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري عنوان نمودند.

   رئيس انجمن علمي GIS مازندران افزود: با توجه به استقبال صورت گرفته از كارگاه و فراگير شدن توسعه سامانه هاي اطلاعات مكاني بر بستر وب و موبايل در سطح جهان، در آينده‌اي نزديك كارگاه هاي تكميلي در اين خصوص با همكاري انجمن علمي GIS مازندران و حمايت گروه ژئوماتيك معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري برگزار خواهد شد.

   اين كارگاه استاني يك روزه كه با حضور دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجويان مهندسي نقشه برداري، GIS و عمران برگزار شد، ميزبان دانشجويان سطح استان و اعضاي انجمن علمي GIS مازندارن بود. در پايان، پس از بحث و تبادل نظر پيرامون مباحث ارائه شده توسط اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان حاضر در جلسه، از دكتر محسن صابر تقدير و تشكر به عمل آمد.

 
تاریخ:
11:14 - 1398/02/29
تعداد بازدید:
188
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal