متاسفانه در مرورگر شما جاوا اسکریپت غیرفعال است برای مشاهده درست صفحه جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال نمایید.
از این لینک می توانید نحوه فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگر خود را ببینید.
اطلاعيه شماره 13: مصوبات تكميلي آموزشي براي كليه مقاطع تحصيلي (تمديد نيمسال، امتحان، دروس عملي، كارآموزي و امتحان جامع)
اطلاعيه شماره 13: مصوبات تكميلي آموزشي براي كليه مقاطع تحصيلي (تمديد نيمسال، امتحان، دروس عملي، كارآموزي و امتحان جامع)

دانشجوي گرامي

با سلام

پيرو صدور مجوز درخصوص امكان حضور دانشجويان مقاطع مختلف تحصيلي دانشگاه از تاريخ 17/3/99 به منظور انجام فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي، جلسه مشترك شوراي آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه روز يكشنبه 28/2/99 تشكيل و تصميمات ذيل اتخاذ گرديد. لطفا اطلاعيه‌هاي درج شده در تارنماي دانشگاه و دانشكده، كانال‌هاي اطلاع‌رساني آموزش دانشگاه و كانال‌هاي ارتباطي اساتيد را به دقت مورد توجه قرار داده تا از برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده اطلاع حاصل نماييد.

يادآور مي‌شود كليه فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي، با رعايت كامل شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي مصوبه وزارت بهداشت صورت مي‌پذيرد بگونه‌اي كه در انجام فعاليت‌هاي ذكر شده حفظ سلامتي دانشجويان، اساتيد، كاركنان و كارشناسان مرتبط با فعاليت­هاي ياد شده از اولويت برخوردار مي باشد.

 

1-    تمديد زمان برگزاري كلاس‌هاي غيرحضوري به مدت يك هفته

به منظور ارائه كامل دروس و رعايت سر فصل‌هاي در نظر گرفته شده، ارائه دروس غيرحضوري يك هفته تمديد و تا تاريخ 28/3/99 صورت خواهد گرفت.

2-    مهلت آمادگي دانشجويان جهت امتحانات

بازه زماني 28/3/99 الي 4/4/99 براي آمادگي دانشجويان جهت امتحانات پايان نيمسال در نظر گرفته شده است.

3-    شروع امتحانات پاياني نيمسال و نحوه برگزاري آن

شروع امتحانات از روز پنج‌شنبه 5/4/99 مي‌باشد. با توجه به عدم امكان شركت همه دانشجويان در امتحانات بصورت غيرحضوري، ترجيح بر برگزاري امتحانات بصورت حضوري مي‌باشد. به منظور كاهش ازدحام و تراكم و به منظور رعايت كامل شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي و ساير ضوابط مربوطه در روزهاي امتحان، لازم است برنامه‌ريزي كامل و دقيق در اين ارتباط صورت پذيرد. براين اساس و در صورت برگزاري امتحانات به صورت حضوري، برنامه زمان‌بندي جديد امتحانات متعاقبا در اطلاعيه‌هاي بعدي اطلاع‌رساني خواهدشد. زمان برگزاري امتحانات كه اكنون در سامانه گلستان ثبت شده نهايي نبوده و بعد از قطعي شدن شيوه برگزاري امتحانات بروز رساني خواهد شد.  

 يادآور ميشود كه كليه موارد فوق با در نظر گرفتن اين فرض است كه مجوز حضور دانشجويان در دانشگاه توسط  ستاد ملي مبارزه با كرونا لغو نگردد

4-    برگزاري دروس آزمايشگاهي، كارگاهي و بخش عملي دروس نظري-عملي

الف- كليه دروس آزمايشگاهي، كارگاهي و بخش عملي دروس نظري-عملي با هماهنگي استاد درس، گروه آموزشي و دانشكده‌هاي مربوطه براي دانشجويان بومي و غيربومي كه نياز به سراي دانشجوئي (خوابگاه) ندارند از 17/3/99 لغايت 28/3/99، ترجيحا، و در صورت ضرورت تا 4/4/99 بصورت فشرده و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي برگزار مي‌گردد . لذا لازم است دانشجو با مراجعه به منابع اطلاع‌رساني دانشگاه نظير تارنماي دانشگاه يا دانشكده، كانال‌هاي اطلاع‌رساني آموزش دانشگاه، سامانه سميا و ديگر راه‌هاي ارتباطي نسبت به زمان حضور در جلسات دروس عملي اطلاعات لازم را كسب نمايند.

ب-برگزاري دروس عملي براي دانشجوياني كه به سراي دانشجويي نياز دارند بلافاصله پس از برگزاري امتحانات پايان نيمسال پيش­بيني گرديده است كه جزييات آن پس از اعلام برنامه زمان‌بندي امتحانات پايان نيمسال اطلاع‌رساني خواهد شد.

پ-آخرين فرصت براي كليه دانشجوياني كه مطابق بندهاي 4.الف و 4.ب (با دليل قانع كننده) موفق به حضور در كلاس‌هاي عملي نشدند، شهريور خواهد بود كه جزييات زماني آن نيز متعاقبا اعلام خواهد شد.

5-    درخواست كارآموزي

دانشجويان مي‌توانند نسبت به اخذ دروس كارآموزي و كارورزي از طريق سيستم گلستان اقدام نمايند. به دانشجوياني كه تا پايان تابستان دانش‌آموخته مي‌شوند توصيه اكيد مي‌شود نسبت به اخذ دروس ياد شده اقدام لازم را انجام داده تا در فرآيند دانش‌آموختگي آنها خللي وارد نشود. به دانشجوياني كه در سال تحصيلي جاري دانش‌آموخته نمي‌گردند و درس كارآموزي پيشنياز مابقي دروس نيست، با توجه به شرايط موجود پيشنهاد مي‌گردد كه درس كارآموزي و كارورزي خود را با رعايت قوانين آموزشي به نيمسال‌هاي آتي يا تابستان بعدي موكول كنند.

6-    نحوه برگزاري بخش عملي دروس تربيت بدني و ورزش 1

با توجه به نامه شماره 24424/21/2 مورخ 21/02/1399 وزارت علوم تحقيقات و فناوري، بخش عملي دروس تربيت بدني و ورزش 1 توسط اساتيد مربوطه ضبط و در سامانه آموزش مجازي سميا بارگذاري شده و دانشجويان به صورت ورزش در خانه به تمرين آنها خواهند پرداخت.

7-    زمان برگزاري امتحان دروس عملي

زمان برگزاري امتحان دروس عملي، آزمايشگاهي، كارگاهي، تربيت بدني، نقشه‌كشي، و مابقي دروس عملي در تطابق با بند 4 به صورت زير خواهد بود:

الف- براي دانشجويان بومي و غيربومي كه نياز به سراي دانشجوئي (خوابگاه) ندارند، امتحان دروس عملي پس اتمام دروس مربوطه و تا 29/3/99 مطابق با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته توسط استاد درس و دانشكده مربوطه انجام خواهد گرفت.

ب- امتحان دروس عملي براي دانشجوياني كه به سراي دانشجويي نياز دارند بلافاصله پس از برگزاري امتحانات پايان نيمسال پيش‌بيني گرديده است كه جزييات آن پس از اعلام برنامه زمان‌بندي امتحانات پايان نيمسال اطلاع‌رساني خواهد شد.

پ-آخرين فرصت براي امتحان عملي كليه دانشجوياني كه مطابق بندهاي 7.الف و 7.ب موفق به شركت در امتحان عملي نشدند، شهريور خواهد بود كه جزييات زماني آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

به دانشجوياني كه قصد دانش­آموختگي تا تا پايان شهريور را دارند پيشنهاد مي‌گردد رديف‌هاي الف وب اين بند را انتخاب نمايند تا با مشكل احتمالي مواجه نگردند.

8-    مهلت حذف درس و نيمسال

مطابق اطلاعيه شماره 11 معاونت آموزشي دانشگاه زمان حذف درس يا نيمسال تا تاريخ 21/3/99 مي‌باشد.

9-    برگزاري كلاس‌هاي رفع اشكال

از تاريخ 17/3/99 تا 4/4/99 با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي، برگزاري كلاس‌هاي نظري مقاطع تحصيلات تكميلي مي‌تواند بصورت حضوري و براي رفع اشكال و عدم اجبار دانشجو در كلاس برگزار گردد. اطلاع‌رساني لازم  در اين خصوص توسط استاد درس با هماهنگي دانشكده مربوطه صورت خواهد گرفت.

10-زمان برگزاري امتحان جامع دانشجويان دكتري

امتحان جامع دانشجويان دكتري بعد از پايان امتحانات نيمسال جاري و در مرداد ماه برگزار خواهد شد.

11-ارائه خدمات رفاهي به دانشجويان

در حال حاضر امكان استفاده از سراي دانشجويي (خوابگاه)، سالن‌هاي غذاخوري و بوفه ميسر نمي‌باشد. در صورت برگزاري امتحانات حضوري، دانشجوياني كه از سراي دانشجويي استفاده مي‌كردند، با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي امكان استفاده از سراي دانشجويي را خواهند داشت.

با آرزوي سلامتي براي شما

حوزه معاونت آموزشي

99/03/01
تاریخ:
13:10 - 1399/03/03
تعداد بازدید:
80
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by
Powered by DorsaPortal